Ochrana dreva

Ochrana dreva, drevených konštrukcií, krovov a iných drevených prvkov spočíva v impregnácii samotného dreva.

Po nutných tesárskych opravách krov naimpregnujeme prípravkami, ktoré používame už dlhú dobu a s ich účinnosťou máme skúsenosti. Jedná sa predovšetkým o výrobky REMMERS.

Farba impregnácie môže byť červená, popr. zelená, ale v podstate nehrá žiadnu úlohu. Farba je do impregnácie pridaná iba z toho dôvodu, aby sme videli, ktoré miesta už sú naimpregnované a ktoré zatiaľ nie.

Ako zdolať škodcov

Drevo je prírodný materiál a ako všetky prírodné materiály podlieha pôsobeniu prírodných vplyvov, ako sú poveternostné vplyvy, vlhkosť, napadnutie drevokaznými hubami, alebo drevokazným hmyzom. Vy máte možnosť svoje drevo proti týmto vplyvom chrániť náterom. Predĺžite tak životnosť použitého materiálu a zároveň šetríte lesy.

Preventívna impregnácia nového dreva

Pre ochranu dreva pred napadnutím biotickými škodcami, ako je drevokazný hmyz, drevokazné huby a plesne, je vhodné vybrať správny prípravok. Prípravok vyberte podľa charakteru ošetrovaného dreva a aplikujte spôsobom vhodným pre daný prípravok.

Je treba impregnovať drevo?

Drevo je prírodný materiál, ktorý môže byť použitý v interiéri aj v exteriéri. Neošetrené drevo časom podlieha skaze, najčastejšie býva napadnuté drevokazným hmyzom. Ďalším významným nebezpečím pre drevo sú drevokazné huby a plesne. Tie sa objavujú prevažne tam, kde je drevo vystavené zvýšenej vlhkosti.

Najviac ohrozené je drevo, ktoré je zabudované v exteriéri, alebo dokonca v priamom kontakte s pôdou či vodou. Ak je drevo ošetrené prípravkami na preventívnu ochranu dreva, vydrží dlhšie zdravé a výrazne sa predĺži jeho životnosť.

Prečo si vybrať práve nás?

  • Kompletná ochrana dreva od jediného dodávateľa
  • Technický servis
  • Kontrola kvality podľa DIN ISO 9001 a EN 29 001
  • Certifikáty vydané TZÚS Praha
  • 60-ročná tradícia sanácií a zameranie firmy MABI
  • Štandardná záruka 5 rokov,
    na určité technológie aj 50 rokov
  • Vyhradzujeme si právo technických dozorov technológií

Kontaktný formulár

Teší nás, že Ste sa rozhodli nás kontaktovať! Na Vaše otázky či problém budeme reagovať v čo najkratšej možnej dobe.